26 października 2017 roku uczniowie klasy II a uczestniczyli w warsztatach bibliotecznych. Na zaproszenie wychowawczyni pani Pauliny Kopkowskiej-Dąbrowskiej warsztaty poprowadziła pani Lucyna Lewon z Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim. Podczas zajęć drugoklasiści poznali budowę książki. Pani Lucyna przeczytała uczniom książkę Iwony Chmielewskiej „Kłopot”. Po jej wysłuchaniu dzieci wzięły udział w kreatywnych warsztatach plastycznych, które były związane z treścią książki. Spotkanie z panią Lucyną Lewon było związane z przedsięwzięciem, które realizują uczniowie klasy II a. Akcja „Książka w teczce” promuje czytelnictwo i ma na celu gromadzenie przez drugoklasistów ilustracji do przeczytanych książek. W ramach akcji dzieci odwiedzą Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Nowym Mieście Lubawskim. Przedsięwzięcie również wspierają rodzice uczniów. Ich zaangażowanie polega na czytaniu dzieciom książek w szkole. Wychowawczyni pani Paulina Kopkowska-Dabrowska serdecznie dziękuje rodzicom i pani Lucynie Lewon za współpracę i pomoc w realizacji programu.

« Wrz   Lis »