ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl

 

                          

11 września 2017 roku uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim pod opieką wychowawczyń – pań: Marii Grugiel i Hanny Zielińskiej odwiedzili Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich, w budynku którego mieści się również Szkoła Podstawowa Nr 3. Na miejscu pierwszoklasiści spotkali się z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim i Straży Miejskiej. Gospodarzem spotkania, które zorganizował pan Ryszard Krzemieniewski była Dyrektor Gimnazjum pani Bożena Rutkowska-Marciniak. Dobrych rad i wskazówek na temat bezpiecznego poruszania się po drogach udzielali dzieciom: sierżant sztabowy pani Ludmiła Mroczkowska, przedstawiciel Straży Miejskiej pan Piotr Przybylski oraz przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się: jak bezpiecznie poruszać się po drogach, o czym pamiętać, aby bezpiecznie wrócić do domu ze szkoły. Pierwszoklasiści zostali obdarowani różnymi gadżetami, które mogą przyczynić się do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach (kamizelki, odblaski, materiały edukacyjne). Nie zabrakło słodkiego akcentu w postaci lizaków w kształcie znaków drogowych. Dzieci mogły obejrzeć pojazdy policyjne i straży miejskiej. Spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie.

 

WSTECZ

Misja szkoły


Naszym celem jest stworzenie bezpiecznej i przyjaznej szkoły, w której wszyscy wzajemnie się szanują i wspierają. Dbamy o indywidualny i wszechstronny rozwój oraz wyposażenie ucznia w wiedzę i umiejętności umożliwiające dalszą naukę. Szanujemy każdego człowieka i otaczający nas świat, jesteśmy wrażliwi na potrzeby i krzywdy innych.


Wrzesień 2017
P W Ś C P S N
« Cze   Paź »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930