W dniu 28 kwietnia 2017 r. w Szafarni k/Golubia-Dobrzynia odbył się II Konkurs Pianistyczny „Solo i w duecie”. Ośrodek Chopinowski stał się wyjątkowym miejscem dla ponad czterdziestu uczestników z całej Polski. W konkursie wzięli udział młodzi pianiści z dużych ośrodków muzycznych takich jak Łódź, Poznań, Katowice, Gdańsk czy Toruń. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach solistycznych oraz w kategorii duetów fortepianowych. Poziom wykonawczy był bardzo wysoki. Nowomiejską Szkołę Muzyczną I Stopnia reprezentowała uczennica z klasy fortepianu pani Marii Artiemiew – Natalia Masłowska. W III kategorii solistów zdobyła zaszczytne III miejsce, była tuż za pianistami z Gdańska i Sieradza, pokonała uczestników reprezentujących Katowice, Toruń, Tymbark i Solec Kujawski. Należy podkreślić, że w najstarszej kategorii wiekowej sukces osiągnąć jest najtrudniej, ale Natalia stanęła na wysokości zadania i swoją ciężką pracą udowodniła, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wielkie brawa za wytrwałość i systematyczność w dążeniu do celu!!! Gratulując dotychczasowych sukcesów młodej pianistce i jej obecnej nauczycielce pani Marii Artiemiew, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w dostaniu się do Szkoły Muzycznej II stopnia – pomyślności i spokoju podczas egzaminów wstępnych.

Kwiecień 2017
« Mar   Maj »