27 kwietnia 2017 roku na terenie Góry Zamkowej w Kurzętniku odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. W zawodach wzięli udział reprezentanci Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Każda drużyna liczyła sześciu zawodników. Czwartoklasiści pokonywali dystans 800 metrów, a szóstoklasiści 1000 metrów. Wszyscy zawodnicy zdobywali dla drużyny punktu, ich ilość zależała od miejsca, które zajął biegacz. Po podsumowaniu punktów chłopcy uplasowali się na czwartym miejscu. W każdym biegu uczestniczyło 120 zawodników. Najlepsze miejsce w teamie naszej szkoły zajęli podopieczni pani Anny Daniłowicz: Wojciech Skronik z klasy VI b (8 miejsce) oraz Maciej Malicki z klasy IV b (12 miejsce). W reprezentacji klas czwartych pobiegli: Dominik Raszkowski, Jakub Ryczkowski, Kamil Mączkowski, Bastian Zdrojewski, Tomasz Wierzbicki i Maciej Malicki. W drużynie klas szóstych wystartowali: Wojciech Skronik, Marcel Jankowski, Hubert Meler, Aleksander Wiśniewski, Alan Klimek, Marcel Wiśniewski. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy następnym razem miejsca na pudle. W biegach uczestniczyły też dziewczynki z klas czwartych: Milena Bartnicka, Julia Michalska, Amelia Żurańska, Oliwia Gortatowska, Julia Rygielska, Julia Gomuła. W klasyfikacji końcowej nie były brane pod uwagę ze względu na brak drużyn z klas piątych i szóstych.

Kwiecień 2017
« Mar   Maj »