W ramach projektu „Wiecznie zdrowym być – trzymaj formę” realizowanego w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim uczniowie klas piątych ćwiczyli umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty poprowadziła pani Małgorzata Potomska – opiekun SK PCK. Uczestnicy zajęć ćwiczyli wzywanie fachowej pomocy, udzielanie pomocy podczas omdlenia, oparzenia, złamania otwartego podudzia, złamania obojczyka czy ran na głowie. Jak się okazało podczas ćwiczeń na pozorowanych przypadkach udzielanie pomocy przedmedycznej, wbrew pozorom, jest trudną umiejętnością. Na ratowniku w tym momencie spoczywa ogromna odpowiedzialność za zdrowie poszkodowanego oraz własne bezpieczeństwo. W czasie zajęć uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem tematu oraz chęcią udzielania pierwszej pomocy. Wielu z nich prezentowało wysoki poziom fachowości i perfekcji. Piątoklasiści, którzy podczas warsztatów wyróżniali się wiedzą i umiejętnościami będą tworzyli zespół – reprezentację szkoły w powiatowych zawodach udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymają zaświadczenia potwierdzające udział w warsztatach.

Marzec 2017
« Lut   Kwi »