25 marca 2017 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Skierowany on był do uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka. Konkurs, w którym wzięło udział dwanaścioro uczniów przygotowały i poprowadziły panie: Anna Kawiecka i Hanna Zielińska. Trzecioklasiści pisali ze słuchu oraz pracowali z testem ortograficznym. Celem konkursu było podniesienie kompetencji ortograficznych, wyrabianie nawyku stosowania reguł ortograficznych, rozwijanie zainteresowań tajnikami poprawnej polszczyzny. Pierwsze miejsce zajęła Maja Lewandowska, drugie miejsce Julia Zachwieja – obie uczennice klasy III c, trzecie miejsce zdobyła Oliwia Rudnicka z klasy III d. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów podczas konkursów.

Marzec 2017
« Lut   Kwi »