Od 8 do 15 stycznia 2017 roku w Poroninie odbyły się I Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach Klasycznych. Organizatorami mistrzostw byli: Uczniowski Klub Sportowy działający w Szkole Podstawowej Nr 8 w Chrzanowie oraz Polski Związek Szachowy. Turniej odbywał się w kilku kategoriach dziewcząt D-7, D-9, D-11, D-13, D-15, D-17 i chłopców C-7, C-9, C-11,C-13, C-15, C-17. Od czasu kiedy Rzeczpospolita Polska wstąpiła w szeregi państw tworzących Unię Europejską Światowa Federacja Szachowa FIDE organizuje Mistrzostwa Świata Szkół w Szachach Klasycznych, a pod auspicjami jej odpowiednika europejskiego ECU organizowane są Mistrzostwa Europy Szkół w Szachach Klasycznych, a także Mistrzostwa Unii Europejskiej w Szachach Klasycznych. Już ponad 10 lat wspomniane wyżej imprezy rozwijają się do coraz większych rozmiarów i coraz wyższego poziomu sportowego. Z roku na rok narodowe federacje szachowe organizują swoje krajowe mistrzostwa szkół. W tym roku dołączyła do tego grona także Polska. W grupie wiekowej C-11 pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski zdobył uczeń klasy IV b Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim Maciej Jeda, który zgromadził 8,0 punktów, drugie miejsce zajął z 7,5 punktami Andrzej Czernecki z Opola, a trzecie z wynikiem 7,0 punktów Piotr Klejna z Wrocławia. Serdecznie gratulujemy Maćkowi i życzymy kolejnych sukcesów.

Luty 2017
« Sty   Mar »