ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl

 

                          

9 lutego 2017 roku uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej Nr 2im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim obejrzeli sztukę „Baśnie Dalekiego Wschodu”. Przedstawienie na dekach nowomiejskiego kina wystawił Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Spektakl przedstawił dzieciom niezwykły świat, przybliżył kulturę orientu oraz panujące tam zwyczaje. Głównym bohaterem jest jeden z najbardziej znanych i lubianych podróżników Dalekiego Wschodu – żeglarz Sindbad, który może stać się wzorem do naśladowania, a morały zawarte w jego licznych przygodach pokazują, że w życiu warto kierować się prawdą, uczciwością i dobrem. Niezwykle barwne przedstawienie, dopełnione pięknymi, orientalnymi kostiumami i scenografią oraz piosenkami, skłaniało młodego widza do współtworzenia opowiadanej historii.

 

WSTECZ

Misja szkoły


Naszym celem jest stworzenie bezpiecznej i przyjaznej szkoły, w której wszyscy wzajemnie się szanują i wspierają. Dbamy o indywidualny i wszechstronny rozwój oraz wyposażenie ucznia w wiedzę i umiejętności umożliwiające dalszą naukę. Szanujemy każdego człowieka i otaczający nas świat, jesteśmy wrażliwi na potrzeby i krzywdy innych.


Luty 2017
P W Ś C P S N
« Sty   Mar »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728