19 stycznia 2017 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie odbył się IV Ogólnopolski Festiwal „Niebieskim światłem oświeceni”. W festiwalu wzięło udział czworo uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim: Antoni Fijałkowski, Aleksandra Jaroszewska, Amelia Kasprzycka, Kornel Zbikowski. Młodych solistów przygotowała pani Magdalena Domżalska – nauczyciel muzyki. Tworzenie warunków do rozwoju twórczości muzycznej, konfrontacje wokalistów w oparciu o repertuar piosenek świątecznych, kolęd i pastorałek, wymiana doświadczeń artystycznych młodych wokalistów, promocja działalności instruktorów i nauczycieli zajmujących się formami wokalnymi to główne cele festiwalu. Uczestników festiwalu oceniało profesjonalne jury, które przyznało nagrody, wyróżnienia i dyplomy według ustalonych kryteriów, do których należały: dobór repertuaru, umiejętności wokalne, wykonanie i interpretacja, osobowość artystyczna, ogólne wrażenie artystyczne. Ogromny sukces osiągnął Antoni Fijałkowski z grupy 05, który w kategorii I czyli siedmio i ośmiolatków zdobył drugie miejsce. Gratulujemy Antosiowi i pani Magdalenie Domżalskiej.

Styczeń 2017
« Gru   Lut »