18 stycznia 2017 roku w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku odbył się X Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Celem imprezy było promowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, możliwość konfrontacji dorobku artystycznego solistów, wymiana doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród młodego pokolenia, popieranie wszechstronnego rozwoju młodych talentów wokalnych oraz integracja środowiska muzycznego. Komisja konkursowa oceniała: dobór repertuaru, emisję głosu, muzykalność, dykcję i ogólny wyraz artystyczny wykonawców. Szkołę Podstawową Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście reprezentowało troje uczniów. Każdy z uczestników zaprezentował kolędę, pastorałkę i piosenkę świąteczną. Podopieczni pani Magdaleny Domżalskiej bardzo dobrze zaprezentowali się wśród solistów szkół podstawowych z powiatu nowomiejskiego. Amelia Kasprzycka z klasy V a zajęła trzecie miejsce, a Aleksandra Jaroszewska z klasy III c i Antoni Fijałkowski z grupy 05 otrzymali wyróżnienia.

Styczeń 2017
« Gru   Lut »