Co roku w okresie przedświątecznym w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim wolontariusze zbierają i gromadzą artykuły pierwszej potrzeby oraz słodycze w ramach akcji „Świąteczna paczka pełna pomocy”. Ze zgromadzonych artykułów wolontariusze przygotowują świąteczne paczki dla dzieci i ich rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. W tym roku na święta Bożego Narodzenia paczkę pełną pomocy otrzyma sześć najbardziej potrzebujących rodzin. Z kolei wolontariusze z SK PCK dzięki akcji w Tesco, która polegała na pakowaniu zakupów klientom zgromadzili ponad dwa tysiące złotych. Za pozyskane w akcji „Godne dzieciństwo” pieniądze zakupiono i przygotowano 20 paczek dla dzieci z potrzebujących rodzin.

Grudzień 2016
« Lis   Sty »