25 listopada 2016 roku odbył się Olsztynie konkurs monograficzny „Życie i twórczość Feliksa Nowowiejskiego w 70 rocznicę śmierci Kompozytora”. Organizatorem konkursu była Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina. Wśród uczniów szkół muzycznych między innymi z Olsztyna, Kętrzyna, Ciechanowa, Mrągowa, Białegostoku, Giżycka, Działdowa znaleźli się również uczniowie Szkoły Muzycznej z Nowego Miasta Lubawskiego – Kalina Grubalska, Monika Guzowska i Szymon Lenga. Uczniowie oprócz wiedzy teoretycznej musieli wykazać się również znajomością kompozycji F. Nowowiejskiego. Do konkursu przystąpiło około 70 uczestników, uczennica nowomiejskiej szkoły Monika Guzowska zdobyła 23 lokatę i wyróżnienie II stopnia. Do udziału w konkursie uczniów przygotowała pani Agnieszka Kasprzycka. Gratulujemy!!

Listopad 2016
« Paź   Gru »