ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl

 

                          

25 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto pluszaka przygotowała pani Magdalena Grabowska – nauczyciel biblioteki wraz z uczennicami klasy V a: Dobrawą Chorzelewską i Oliwią Osmańską, które należą do Szkolnego Klubu Miłośników Książek. Zajęcia poprowadziła pani Aneta Bielaszka z Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Mieście Lubawskim. „Misiowe opowieści” skierowane były do grupy trzylatków oraz do grupy cztero- i pięciolatków. Celem zajęć było kształtowanie pozytywnego stosunku do książek, rozwijanie zainteresowań literaturą dziecięcą, kształtowanie umiejętności uważnego słuchania. Na zajęcia dzieci przyniosły swoje misie, które następnie przedstawiły. Maluchy wysłuchały tekstu „Jak miś Kuba nauczył się dbać o czystość?”, nauczyły się wierszyka Jana Brzechwy „Niedźwiedź”, ćwiczyły z misiem oraz w trakcie zajęć plastycznych wykonały jego podobiznę z kółeczek. Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski przygotował dla dzieci niespodziankę. Wszystkie grupy przedszkolne otrzymały pluszowego misia.

 

WSTECZ

Misja szkoły


Naszym celem jest stworzenie bezpiecznej i przyjaznej szkoły, w której wszyscy wzajemnie się szanują i wspierają. Dbamy o indywidualny i wszechstronny rozwój oraz wyposażenie ucznia w wiedzę i umiejętności umożliwiające dalszą naukę. Szanujemy każdego człowieka i otaczający nas świat, jesteśmy wrażliwi na potrzeby i krzywdy innych.


Listopad 2016
P W Ś C P S N
« Paź   Gru »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Ja w internecie