ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl

 

                          

24 listopada Klub Odkrywców ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim wraz z opiekunem panem Andrzejem Domżalskim uczestniczył w zajęciach warsztatowych w nowomiejskim gimnazjum. Tematem zajęć było zdrowe odżywianie. Wraz z gimnazjalistami nasi uczniowie przeanalizowali piramidę zdrowego odżywiania. W czasie warsztatów omawiano problemy GMO, zakwaszania organizmu i witamin. Uczestnicy zajęć przeprowadzali eksperymenty, badali obecność skrobi, tłuszczów, wody i cukrów w różnych produktach spożywczych. Uczniowie badali między innymi zawartość cukrów w różnych napojach. Młodzi odkrywcy po przeprowadzonych badaniach doszli do wniosku, że najwięcej cukru jest w coca-coli. Z kolei wśród pokarmów i zawartości w nich tłuszczów niechlubne miejsce zajmują chipsy. Warsztaty przygotowały panie: Teresa Bagińska, Liliana Lisakowska oraz uczennica klasy II d Agata Jastrzębska.

 

WSTECZ

Misja szkoły


Naszym celem jest stworzenie bezpiecznej i przyjaznej szkoły, w której wszyscy wzajemnie się szanują i wspierają. Dbamy o indywidualny i wszechstronny rozwój oraz wyposażenie ucznia w wiedzę i umiejętności umożliwiające dalszą naukę. Szanujemy każdego człowieka i otaczający nas świat, jesteśmy wrażliwi na potrzeby i krzywdy innych.


Listopad 2016
P W Ś C P S N
« Paź   Gru »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Ja w internecie