24 listopada Klub Odkrywców ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim wraz z opiekunem panem Andrzejem Domżalskim uczestniczył w zajęciach warsztatowych w nowomiejskim gimnazjum. Tematem zajęć było zdrowe odżywianie. Wraz z gimnazjalistami nasi uczniowie przeanalizowali piramidę zdrowego odżywiania. W czasie warsztatów omawiano problemy GMO, zakwaszania organizmu i witamin. Uczestnicy zajęć przeprowadzali eksperymenty, badali obecność skrobi, tłuszczów, wody i cukrów w różnych produktach spożywczych. Uczniowie badali między innymi zawartość cukrów w różnych napojach. Młodzi odkrywcy po przeprowadzonych badaniach doszli do wniosku, że najwięcej cukru jest w coca-coli. Z kolei wśród pokarmów i zawartości w nich tłuszczów niechlubne miejsce zajmują chipsy. Warsztaty przygotowały panie: Teresa Bagińska, Liliana Lisakowska oraz uczennica klasy II d Agata Jastrzębska.

Listopad 2016
« Paź   Gru »