W sobotę 29 października 2016 roku w ramach projektu „Wychowanie przez kulturę fizyczną na plus” odbył się w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim szkolny turniej dla klas I – III „Honor, odwaga i sprawność fizyczna małego rycerza”. Turniej był podzielony na trzy bloki sportowe. Pierwsza część odbyła się w godzinach od 9.00 do 9.30, był to turniej warcabowy, który przeprowadził pan Robert Wróblewski. Pierwsze miejsce zajął Paweł Ługiewicz z klasy III b, na drugim miejscu uplasowała się Oliwia Rudnicka z klasy III d, a trzecie miejsce zdobył Szymon Rezmer z klasy II e. Kolejna część turnieju trwała od godziny 10.45 do 12.15 i poświęcona był a grom i zabawom. Natomiast „zabawy z mocowaniem” odbyły się na zakończenie turnieju od 12.30 do 14.00. Pierwsze miejsce zajęła Aniela Grzymowicz z klasy III a, drugi był Olgierd Orzechowski z klasy III c, na trzecim miejscu uplasowali się: Jakub Gawiński z klasy II d i Bartosz Rumiński z klasy III a. Drugą i trzecią część turnieju przeprowadziły panie: Maria Taranowska i Anna Konieczna. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodkie upominki, a zwycięzcy I i III części medale. Małym rycerzom najbardziej podobały się walki na balonowe miecze. W czasie turnieju dziećmi opiekowali się: pani Maria Taranowska, pani Anna Konieczna, pan Michał Weiner oraz pan Robert Wróblewski.

Październik 2016
« Wrz   Lis »