ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl

 

                          

27 października w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się apel poświęcony ochronie przyrody. Uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka gościli przedstawicieli Wydziału Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim: panią Dominikę Witkowską i pana Krzysztofa Puwalskiego. Naczelnik wydziału pan Puwalski omówił zagrożenie jakie stanowią gatunki inwazyjne roślin i zwierząt. Stanowią drugie po niszczeniu siedlisk zagrożenie dla światowej bioróżnorodności. Inwazyjne gatunki roślin stanowią szczególny problem na obszarach chronionych. Gatunkami inwazyjnymi są między innymi: barszcz sosnowskiego, norka amerykańska, rak pręgowany, kormoran. Przeciwdziałanie gatunkom inwazyjnym to przede wszystkim tworzenie programów ogólnopolskich oraz działania prowadzące do wzrostu świadomości społecznej. Ciekawej i nietypowej lekcji przyrody towarzyszyła prezentacja multimedialna. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali skromne upominki.  

 

WSTECZ

Misja szkoły


Naszym celem jest stworzenie bezpiecznej i przyjaznej szkoły, w której wszyscy wzajemnie się szanują i wspierają. Dbamy o indywidualny i wszechstronny rozwój oraz wyposażenie ucznia w wiedzę i umiejętności umożliwiające dalszą naukę. Szanujemy każdego człowieka i otaczający nas świat, jesteśmy wrażliwi na potrzeby i krzywdy innych.


Październik 2016
P W Ś C P S N
« Wrz   Lis »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Ja w internecie