ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl

 

                          

We wtorek 21 czerwca 2016 roku dziesięć godzin przed meczem Polska – Ukraina w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim powstała „Szkolna Strefa Kibica”. Tego dnia uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły w narodowych strojach sportowych. Piłkarskiemu szaleństwu towarzyszyły: motto Polskiego Związku Piłki Nożnej „Łączy nas piłka”, gadżety kibica, okrzyki, przyśpiewki i hasło „Wszyscy jesteśmy kibicami”. Uczniowie klas trzecich, czwartych i piątych rozegrali mecze piłki nożnej. W klasach trzecich pierwsze miejsce i Puchar Przechodni wywalczyła drużyna klasy III b. Najbardziej emocjonującym był mecz między mieszanymi drużynami klasy IV a i IV b. O zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, w których lepszym okazał się zespół klasy IV a. Drużyna klasy IV a jak i najlepszy zespół klas piątych czyli drużyna klasy V b również zostały nagrodzone Pucharami Przechodnimi. Na kompleksie sportowym Orlik 2012 przeprowadzono także konkursy i quizy. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursach i zabawach, które przygotowali dla nich wychowawcy. Następnie rozegrali na Orliku pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego mecze. Barwy i symbole narodowe uczyniły ten dzień wyjątkowym i bardzo uroczystym. Na pewno szkolny Dzień Kibica na długo zostanie w pamięci całej społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Wygraliśmy z Ukrainą 1:0 i w 1/8 finału Euro 2016 zagramy ze Szwajcarią. Brawo Biało-Czerwoni!

 

WSTECZ

Misja szkoły


Naszym celem jest stworzenie bezpiecznej i przyjaznej szkoły, w której wszyscy wzajemnie się szanują i wspierają. Dbamy o indywidualny i wszechstronny rozwój oraz wyposażenie ucznia w wiedzę i umiejętności umożliwiające dalszą naukę. Szanujemy każdego człowieka i otaczający nas świat, jesteśmy wrażliwi na potrzeby i krzywdy innych.


Czerwiec 2016
P W Ś C P S N
« Maj   Lip »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930