We wtorek 21 czerwca 2016 roku dziesięć godzin przed meczem Polska – Ukraina w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim powstała „Szkolna Strefa Kibica”. Tego dnia uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły w narodowych strojach sportowych. Piłkarskiemu szaleństwu towarzyszyły: motto Polskiego Związku Piłki Nożnej „Łączy nas piłka”, gadżety kibica, okrzyki, przyśpiewki i hasło „Wszyscy jesteśmy kibicami”. Uczniowie klas trzecich, czwartych i piątych rozegrali mecze piłki nożnej. W klasach trzecich pierwsze miejsce i Puchar Przechodni wywalczyła drużyna klasy III b. Najbardziej emocjonującym był mecz między mieszanymi drużynami klasy IV a i IV b. O zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, w których lepszym okazał się zespół klasy IV a. Drużyna klasy IV a jak i najlepszy zespół klas piątych czyli drużyna klasy V b również zostały nagrodzone Pucharami Przechodnimi. Na kompleksie sportowym Orlik 2012 przeprowadzono także konkursy i quizy. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursach i zabawach, które przygotowali dla nich wychowawcy. Następnie rozegrali na Orliku pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego mecze. Barwy i symbole narodowe uczyniły ten dzień wyjątkowym i bardzo uroczystym. Na pewno szkolny Dzień Kibica na długo zostanie w pamięci całej społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Wygraliśmy z Ukrainą 1:0 i w 1/8 finału Euro 2016 zagramy ze Szwajcarią. Brawo Biało-Czerwoni!

Czerwiec 2016
« Maj   Lip »