W drugiej połowie kwietnia uczniowie szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Ziemi”. Zbieranie śmieci miało przypomnieć społeczności uczniowskiej o Międzynarodowym Dniu Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia. Szkolnymi koordynatorami były panie: Anna Gąsiorek i Magdalena Grabowska. W „Sprzątaniu” wzięli udział uczniowie klas czwartych. Przez dwie godziny w gumowych rękawicach i z workami na śmieci czwartoklasiści posprzątali teren wokół szkoły oraz wyznaczone rejony, którymi były pasy drogowe przy ulicach: Tysiąclecia, Sadowej, Grunwaldzkiej i zieleniec przy ulicy Chrobrego. W akcji uczestniczyło pięćdziesięcioro dzieci. Efektem „Sprzątania Ziemi” było osiem 120 litrowych worków śmieci.

Kwiecień 2016
« Mar   Maj »