W dniach od 15 do 17 marca 2016 roku uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczyli w warsztatach z zakresy pierwszej pomocy. Zajęcia odbywały się w ramach projektu „Wiecznie zdrowym być”, którego koordynatorem jest opiekun SK PCK pani Małgorzata Potomska. Warsztaty poprowadziła pani Halina Kleinowska – Instruktor Pierwszej Pomocy PCK.Uczniowie nabywali umiejętności z zakresu udzielania pomocy przy omdleniach, krwotoku z nosa, złamaniach, zwichnięciach, oparzeniach. Opatrywali rany oraz uczyli się udzielania pomocy przy ataku padaczki. Uczestnicy zajęć praktycznie udzielali pomocy przy pozorowanych urazach. Każdy piątoklasista miał możliwość sprawdzenia siebie w sytuacji wezwania fachowej pomocy. Uczniowie wykazali się dużą odpowiedzialnością i dokładnością podczas ćwiczeń, co świadczy, że zagadnienia z zakresy pierwszej pomocy uważają za potrzebne w życiu.

Marzec 2016
« Lut   Kwi »