W ramach programu Regionalnego „Jest takie miasto” uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim spotykają się z ciekawymi ludźmi. Tym razem podopieczni pani Marii Szymankiewicz gościli regionalistę pana Krzysztofa Kliniewskiego. Pan Krzysztof zaprezentował dzieciom stare fotografie naszej miejscowości. Szczególne zainteresowanie wzbudziły zestawy zdjęć przedstawiające miejsca dawniej i dziś. Dzieci rozpoznawały i porównywały je. Z ogromnym zaciekawieniem uczniowie oglądali zdjęcia dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Ich stroje, fryzury i zabawki były przedmiotem dyskusji i komentarzy. Trzecioklasistom bardzo podobały się wózki dziecięce sprzed wielu lat. Prawdziwym hitem był stary film, który ukazywał zabawy dzieci. Spotkanie zakończyło rozdanie autografów przez pana Kliniewskiego.

Luty 2016
« Sty   Mar »