ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl

 

                          

W ramach programu Regionalnego „Jest takie miasto” uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim spotykają się z ciekawymi ludźmi. Tym razem podopieczni pani Marii Szymankiewicz gościli regionalistę pana Krzysztofa Kliniewskiego. Pan Krzysztof zaprezentował dzieciom stare fotografie naszej miejscowości. Szczególne zainteresowanie wzbudziły zestawy zdjęć przedstawiające miejsca dawniej i dziś. Dzieci rozpoznawały i porównywały je. Z ogromnym zaciekawieniem uczniowie oglądali zdjęcia dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Ich stroje, fryzury i zabawki były przedmiotem dyskusji i komentarzy. Trzecioklasistom bardzo podobały się wózki dziecięce sprzed wielu lat. Prawdziwym hitem był stary film, który ukazywał zabawy dzieci. Spotkanie zakończyło rozdanie autografów przez pana Kliniewskiego.

 

WSTECZ

Misja szkoły


Naszym celem jest stworzenie bezpiecznej i przyjaznej szkoły, w której wszyscy wzajemnie się szanują i wspierają. Dbamy o indywidualny i wszechstronny rozwój oraz wyposażenie ucznia w wiedzę i umiejętności umożliwiające dalszą naukę. Szanujemy każdego człowieka i otaczający nas świat, jesteśmy wrażliwi na potrzeby i krzywdy innych.


Luty 2016
P W Ś C P S N
« Sty   Mar »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29  
Ja w internecie