17 listopada 2015 roku do teatru wybrali się również najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Uczniowie klas I – III obejrzeli spektakl „Pinokio”, który wystawił Katolicki Teatr Edukacji Pokolenie JP2 z Krakowa działający pod patronatem Fundacji im. Ks. Siemaszki. Na scenie kina „Harmonia” dzieci obejrzały adaptację książki C. Collodi „Pinokio”. Opowieść o lekkomyślnym pajacyku, wystruganym z drewna, który po przeżyciu wielu niezwykłych, często dramatycznych przygód zamienia się w mądrego i gotowego do poświęceń chłopca bardzo spodobała się młodym widzom. Baśniowa opowieść została przedstawiona wierszem i przepełniona muzyką, piosenkami, humorem i dowcipem. Uczniowie zaprzyjaźnili się z drewnianym pajacem, który jak nikt dotąd poddał próbie swoją lojalność i uczciwość w walce o to, by stać się prawdziwym chłopcem. Przekonał się w końcu, że starszym należy się szacunek, kłamstwo nie popłaca, a miłość czyni cuda.

Listopad 2015
« Paź   Gru »