ELIMINACJE GMINNE TURNIEJU O PUCHAR PREMIERA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

W dniach od 16 do 17 września 2014 roku na kompleksie sportowym Orlik 2012 w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się eliminacje Gminne Turnieju o Puchar Premiera Rzeczpospolitej Polskiej w kategoriach chłopców i dziewcząt w dwóch grupach wiekowych 10 –  11 lat oraz 12 – 13 lat.  Do rozgrywek chłopców zgłosiły się 4 drużyny i rywalizowały ze sobą systemem "każdy z każdym". Najlepszą okazała się drużyna FC Kluski ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim, drugie miejsce zajęła drużyna FC Sokoliki z nowomiejskiej "Dwójki", trzecie miejsce  zajęła drużyna Młoda Drwęca ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka, a czwarte drużyna KS Drwęca ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II. Najlepszym strzelcem został Kacper Rochewicz, a bramkarzem Wojciech Ksiuk (obaj FC Kluski).

FC Kluski 4:0 Młoda Drwęca

Wśród dziewcząt do rywalizacji również przystąpiły cztery drużyny. Wygrała drużyna FC Bąbelki z SP 1, drugie miejsce zajęła drużyna "Gwiazdy" z SP 2, trzecie miejsce zajęła drużyna "Barcelona" z SP 2 a na czwartym miejscu uplasowała się drużyna "Iskierki" z SP 1 . Najlepszą strzelczynią została Eliza Nowakowska z drużyny "Barcelona".

FC Bąbelki – Barcelona 2:2 rzuty karne 0:1

FC Bąbelki – Iskierki 1:0

FC Bąbelki – Gwiazdy 1:0

Barcelona – Iskierki 3:0

Barcelona – Gwiazdy 1:2

Iskierki – Gwiazdy 0:4

Następnego dnia 17 września do rywalizacji przystąpili chłopcy i dziewczęta w wieku 12 – 13 lat. Wśród chłopców zgłosiło się pięć drużyn i rozgrywali mecze pomiędzy sobą systemem "każdy z każdym". Pierwsze  miejsce zajęła drużyna "ISKRA" z SP 1, drugie miejsce zajęła drużyna "KSD" z SP 2 , trzecie miejsce zajęła drużyna "Nowomiejskie Koksy" z Nowomiejskiego Gimnazjum. Tuż za podium na czwartym miejscu uplasowała się drużyna "Galaxy" z Gimnazjum, a piąte miejsce przypadło drużynie "Gepardy", również z Gimnazjum w Nowym Mieście Lubawskim. Najlepszym strzelcem został Arkadiusz Długosz, a bramkarzem Sebastian Jędraszek (obaj ISKRA SP 1).

Iskra – KSD 2:0

Do rozgrywek dziewcząt zgłosiły się cztery drużyny. Pierwsze miejsce zajęła drużyna "Miśki" z Nowomiejskiego Gimnazjum. Drugie miejsce zajęła drużyna "Iskierki" z SP1, trzecie miejsce drużyna "Tygrysice" z Gimnazjum a tuż za podium uplasowała się drużyna "Dziewczyny" z SP 2. Najlepszą strzelczynią została Wiktoria Sadowska z drużyny "Miśki", a najlepszymi bramkarkami zostały Julia Kołakowska i Julia Balewska  również z drużyny "Tygrysice". Każdemu uczestnikowi turnieju został wręczony pamiątkowy dyplom oraz opaska na rękę. Najlepsza drużyna w swojej kategorii otrzymała puchar. Najlepsi strzelcy oraz bramkarze dostali pamiątkowe medale, dyplomy i koszulki. Do następnego etapu rozgrywek awansowała zwycięska drużyna z każdej kategorii.

Tydzień później 23 września we wtorek na nowomiejskim Orliku odbyły się Powiatowe Rozgrywki o Puchar Premiera RP w piłkę nożną dziewcząt w kategorii dziewcząt w wieku 12 – 13 lat. Do rozgrywek zgłosiły się trzy drużyny. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ZS Mroczno, drugie miejsce zajęła drużyna ZS Bratian, a trzecie miejsce zajęła drużyna "Miśki" z Nowomiejskiego Gimnazjum. Najlepszą  strzelczynią została Emilia Kulkowska z ZS z Mroczna, a najlepszą bramkarką Oliwia Kwiatkowska z Nowomiejskiego Gimnazjum. Zwycięska drużyna otrzymała puchar i awansowała do dalszego etapu rozgrywek wojewódzkich. Każdy uczestniczka otrzymała pamiątkowy medal.

ZS Bratian 1:0 Miśki

ZS Mroczno 4:0 ZS Bratian

ZS Mroczno 5:0 Miśki