TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ NA NOWOMIEJSKIM ORLIKU

W dniu 28 kwietnia 2014 roku na boisku Orlik w Nowym Mieście Lubawskim odbył się turniej piłki nożnej w kategorii U-10 i U-12 chłopców i dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Jednocześnie zawody zainaugurowały nowy sezon na nowomiejskim kompleksie "Orlik 2012". W kategorii U-10 dziewcząt rywalizowały ze sobą dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim: Barca oraz Barcelona. Po regulaminowym czasie gry był remis, więc o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Lepszą okazała się drużyna Barcy i to ona zajęła pierwsze miejsce. W kategorii U-12 dziewcząt udział wzięły 3 drużyny. Najlepszą z nich została drużyna "Pomarańczki" ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II wygrywając z "Dziewczynami z Drużyny" (2:0) oraz z "Realem Madryt" (4:0). Mecz pomiędzy "Dziewczynami z Drużyny" a "Realem Madryt" zakończył się wygraną "Dziewczyn z Drużyny" (1:0) i to ona zajęła 2 miejsce, a trzecie miejsce zdobył  "Real Madryt". Drużyny, które zajęły drugie i trzecie miejsca reprezentowały Szkołę Podstawową Nr 2 im. Janusza Korczaka. W kategorii U-10 chłopców wzięły udział 4 drużyny: "FC Kranuwa" i "Borusia" obie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w  Nowym Mieście Lubawskim oraz "FC Krasnale" i "FC Kozacy" ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Pierwsze miejsce zajęła drużyna "FC Krasnale" z SP 2 zwyciężając 4:1 z FC "Kranuwa", 5:2 z "FC Kozacy" oraz remisując w meczu finałowym z "Borusia" z SP 1 - 2:2. O zwycięstwie w turnieju "FC Krasnali" zadecydował lepszy bilans bramek.  Drugie miejsce zajęła drużyna "FC Borusia", a trzecie miejsce zajęła drużyna "FC Kozacy", która w meczu o trzecie miejsce wygrała z "FC Kranuwą" 4:1. Czwarte miejsce w turnieju zajęła "FC Kranuwa" przegrywając wszystkie 3 mecze. W kategorii U-12 chłopców wzięły udział 3 drużyny. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim, która dominowała na boisku i nie straciła ani jednej bramki w dwóch meczach przeciwko "Galaktikos" (2:0) oraz "Drwęcy" (6:0) - obie drużyny reprezentowały Szkołę Podstawową Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Mecz o drugie miejsce zakończył się zwycięstwem "Galaktikos" (3:1).