IV ZADUSZKI U ŚW. TOMASZA

29 października 2014 roku w Bazylice Św. Tomasza w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Koncert Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej "Zaduszki u Św. Tomasza". Przed zgromadzoną w kolegiacie publicznością wystąpili uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół. "Sycylianę" na skrzypce i fortepian wykonali: Jan Graban, Kinga Płotka, Radosław Wegner i Julia Czyżewska. Uczniów przygotował pan Kazimierz Wieczorkowski. Podopieczna pana Andrzeja Kupisa Katarzyna Różycka zagrała "Preludium" na akordeon. "Andante i Bourree" na flet i fortepian wykonały przy akompaniamencie Emilii Szcześniewskiej pani Martyna Sarnowska i Wiktoria Pawłowska. Z kolei kwartet fortepianowy w składzie: Zuzanna Łątkowska, Daria Ismer, Wiktoria Pawłowska i pani Martyna Sarnowska zaprezentował "Preludium". "Walc a-moll, Burza" na fortepian wykonały: pani Natalia Mróz i Natalia Masłowska. "Romans" na saksofon zagrali: pan Jacek Wróblewski i Martyna Górna. Duet trąbek: Kacper Kłosowski z panem Bartłomiejem Żółtowskim przy akompaniamencie Emilii Szcześniewskiej zaprezentował utwór "Michelle". Przepiękną piosenkę "Zegarmistrz światła" zaśpiewały Karolina Szpakowska i Sylwia Lewicka. Dziewczętom, które zaśpiewały również "Drogę do nieba"  akompaniował na gitarze pan Maciej Gburczyk. Gościnnie z kilkoma pieśniami wystąpił pod batutą pani Iwony Mrozińskiej chór "Cantamus". Piosenki i utwory instrumentalne przeplatały piękne słowa i wspomnienie o zmarłym Księdzu Proboszczu Stefanie Rejewskim. Prozę i utwory poetyckie zaprezentowały uczennice klasy V c Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka: Julia Leska, Wiktoria Kowalska, Kornelia Szymankiewicz, Alicja Szramowska, Zofia Suchocka, Milena Szczepańska, Marta Kotewicz, Julia Kowalska, Emilia Bartnicka i Wiktoria Zawacka. Uczennice przygotowała do koncertu pani Sylwia Cieszyńska.