KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I - III

25 lutego w salce korekcyjnej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym mieście Lubawskim odbył się Konkurs Recytatorski dla Klas I – III. Do rywalizacji stanęło 37 uczniów, największą reprezentację stanowili pierwszoklasiści. Wśród recytatorów było ich siedemnaścioro. Najbardziej popularnymi wierszami byłe te, które napisali: Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Dorota Gellner. Komisja miała utrudnione zadanie, ponieważ wszyscy uczestnicy konkursu byli doskonale przygotowani. W kategorii klas pierwszych pierwsze miejsce zajął Bartosz Kuca z klasy I d, drugie miejsce zdobył Kornel Zbikowski z klasy I c, a na trzecim miejscu uplasowali się: Jan Bułkowski z klasy I b i Olgierd Orzechowski z klasy I c. W kategorii klas drugich najlepszą recytatorką okazała się Katarzyna Szymankiewicz z klasy II a, a drugie miejsce zajęła jej koleżanka z klasy Martyna Sargalska. Najlepszą wśród trzecioklasistów była Amelia Kasprzycka z klasy III a, drugie miejsce zajęła Sandra Gilgenast, a na trzecim miejscu uplasował się Karol Józefowicz. Gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu.