ALICJA KREMSKA NA VII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE WOKALNYM KOLĘD I PASTORAŁEK W GDAŃSKU

Uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim 24 i 25 stycznia 2015 roku wzięła udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Kolęd i Pastorałek w Gdańsku. Do konkursu uczennicę przygotowała pani Sylwia Domżalska, która opiekowała się dziewczynką w czasie dwudniowego pobytu w Trójmieście. Imprezę zorganizował Pałac Młodzieży im. Obrońców Poczty Gdańskiej w Gdańsku. W konkursie wzięło udział około 150 uczestników, którzy rywalizowali oni w 4 kategoriach wiekowych. Jury przewodniczył Marek Piekarczyk - wokalista TSA, znany też jako trener z programu TVP 2 The Voice of Poland. Alicja Kremska otrzymała tytuł laureata konkursu. Imprezie towarzyszyły również warsztaty wokalne, które dla uczniów szkół podstawowych prowadziła pani Maria Seibert wraz ze swoim synem Tadeuszem. Pani Maria jest założycielką malborskiego zespołu Balbiny, z którym przez 14 lat współpracowała przy realizacji programu "Od przedszkola do Opola". Wieczorem 24 stycznia 2015 roku odbyło się spotkanie z panem Markiem Piekarczykiem. Wspominał on swoje najważniejsze koncerty, opowiadał o pracy artysty, o  tworzeniu programu The Voice of Poland. Pan Marek zachęcał uczestników do śpiewania, dzielenia się swoim talentem. Na zakończenie spotkania pan Piekarczyk pozował do zdjęć i rozdawał autografy. Dwudniowy pobyt w Gdańsku, udział w konkursie, spotkania, warsztaty były nowym, interesującym doświadczeniem dla naszej uczennicy.