FESTYN W ZESPOLE SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W sobotnie słoneczne i upalne  popołudnie 13 czerwca 2015 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się kolejny festyn rodzinny, który został zorganizowany w ramach XVII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Na święto szkoły, któremu towarzyszyła myśl Janusza Korczaka "Nie to ważne w co się bawić, a jak i co się przy tym myśli i czuje" przybyli Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, Kierownik Oświaty Kultury i Sportu pani Dorota Osińska, radni miejscy, dyrektorzy i kierownicy miejskich jednostek budżetowych, lokalne media. Festyn adresowany był do całych rodzin, to właśnie w rodzinie pielęgnowane są tradycyjne wartości i normy moralne. Gości festynowych powitał Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski, a oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank. Z wdzięczności za bezinteresowną pomoc płynącą z dobroci serca i za zrozumienie potrzeb dzieci statuetką "Przyjaciel Szkoły" zostali uhonorowani państwo Eliza i Waldemar Kwiatkowscy. Jako pierwsi z dwiema piosenkami wystąpili nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka. Następnie swoje umiejętności wokalne, taneczne i aktorskie zaprezentowali najmłodsi – uczniowie klas 0 – III. Z muzyką rozrywkową wystąpił zespół prowadzony przez pana Macieja Gburczyka. Umiejętności wokalne zaprezentowali uczniowie pani Agnieszki Kasprzyckiej ze Szkoły Muzycznej I Stopnia. Na łono natury publiczność przeniosła pani Sylwia Domżalska  wraz z uczennicami. Orkiestra uczniów i nauczycieli szkoły muzycznej pod batutą pana Bartłomieja Żółtowskiego zagrała kilka standardów. W trakcie festynu i na jego zakończenie publiczność wysłuchała muzyki popularnej w wykonaniu pana Dariusza Szudzińskiego. Impreza cieszyła się ogromnym powodzeniem, przybyły na nią całe rodziny, którym oprócz części artystycznej zaoferowano kawiarenkę z domowymi wypiekami, goframi, napojami i lodami oraz małą gastronomię z grochówką, kiełbaskami i karkówką z grilla, kluskami ziemniaczanymi, frytkami, chlebem ze smalcem, surówkami. Najmłodsi mogli skorzystać z przeróżnych propozycji. Do ich dyspozycji były: koparki, maszyna wiedzy, pokaz robotyki, motocykl i wóz policji, zjeżdżalnia, trampolina. Uczestnicy festynu mogli odbyć przejażdżkę bryczką, robić duże bańki mydlane, poddać swoją twarz festynowemu makijażowi, wykonywać sztuczne rany. Frekwencja i pogoda dopisały, a wspaniała atmosfera, miła zabawa, wspólne biesiadowanie świadczą o tym, że festyn dostarczył niezapomnianych wrażeń i doznań. Serdecznie dziękujemy  mieszkańcom Nowego Miasta Lubawskiego za wspólną zabawę. Do zobaczenia na kolejnym festynie za rok.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom szkolno-rodzinnego festynu.

Sponsorzy

Fabryka Mebli "SZYNAKA" ul. Makuszyńskiego 4 Nowe Miasto Lub., Przetwórnia Owoców i Warzyw R. Kowalkowski Lubawa, Bank Spółdzielczy Brodnica/Oddział Nowe Miasto Lub., Play Oddział Nowe Miasto Lub., Kwiaciarnia "Joanna" Nowe Miasto Lub., "Linodrób" Eliza i Waldemar Kwiatkowscy, "EL-VAT" Andrzej Wiśniewski, Robert Karczyński, Abc Poż. Teresa Langa, Grzegorz Deredas, "PAWEKO" K. Pawlikowski Mierzyn , "ZIEMAR" sp. z o.o. Szwarcenowo, "DAN-MAL' – A.D. Maliccy Nowe Miasto Lub., P.H.U. "NORE" – K. Okołowski, "KOMPUTRONIK" Nowe Miasto Lub.,  "AZET" K. Sikorska Nowe Miasto Lub., NZOZ "ESKULAP' Nowe Miasto Lub., "A i B" A. Dembek Nowe Miasto Lub., "ROMA" A. Ignatiuk  Nowe Miasto Lub., "AGROMEX" Krystochowicz Kurzętnik, "TELMAR"  M. A. Rybiccy Kurzętnik, "AMAK" M. Kasprzycki, "TIFFANY" M. Ankowski, "Doko" Kurzętnik, Szlifmar, Radio Zet Gold., wszystkie klasy Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim.