"MAM TALENT"

24 stycznia 2014 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się szkolny konkurs "Mam talent". Imprezę, która była skierowana do uczniów klas III – VI Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka przygotowały panie: Sylwia Cieszyńska, Małgorzata Fijałkowska, Sylwia Domżalska, Katarzyna Gross-Nowińska. W konkursie wzięło udział 36 uczniów. Przed zgromadzoną publicznością oraz członkami jury wystąpili: soliści, grupy taneczne, kabarety, prezentacje instrumentalne na flet, pianino. Wystąpiły siostry, które recytowały wiersz, a później zagrały na pianinie i fortepianie. Jedna z uczestniczek zaprezentowała niecodzienną umiejętność malowania na mące, natomiast trzecioklasista rozbawił wszystkich do łez, opowiadając kawały o blondynkach. Komisja konkursowa przyznała dwa pierwsze miejsca: Natalii Masłowskiej za piękną grę na pianinie oraz siostrom Zuzannie i Matyldzie Łątkowskim za grę na flecie, pianinie i recytację. Drugie miejsce zdobyli: Hubert Meler oraz Alicja Kremska za śpiew. Jury przyznało również dwa trzecie miejsca. Otrzymali je kabaret w składzie: Julia Świątkowska, Zuzanna Jędrzejewska, Mateusz Jędrzejewski, Adrianna Tasarz, Nicola Kiedrowska i Agata Zawacka za taniec nowoczesny. Komisja wyróżniła Zofię Kremską za grę na flecie poprzecznym oraz grupę tańca nowoczesnego w składzie: Wiktoria Gortatowska, Patrycja Osmańska, Zofia Suchocka, Hanna Rybicka, Zuzanna Pawłowska, Wiktoria Kowalska.