PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE I KONCERT W ZESPOLE SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

"Jezus może narodzić się w Twoim domu"

to przesłanie przedstawienia bożonarodzeniowego, które społeczność uczniowska obejrzała 16 grudnia 2013 roku w hali Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Uroczysty apel zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, Proboszcz Parafii Św. Tomasza Apostoła Ksiądz Zbigniew Markowski, radni miejscy – panowie: Zbigniew Ewertowski i Jerzy Szczepański oraz Przewodniczący Rady Rodziców pan Krzysztof Cichocki. Uroczystość poprowadziła pani Małgorzata Fijałkowska. Spektakl poprzedził koncert uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia. Młodych wykonawców anonsowała pani Agnieszka Kasprzycka - nauczyciel kształcenia słuchu. W wykonaniu Anny Bukowskiej wysłuchaliśmy utwór "Nie było miejsca dla Ciebie" na gitarę. Duet fortepianowy Aleksandra Tasarz i Kacper Kowalski wykonali kolędę "Przybieżeli do Betlejem". Z kolei Diana Śpiewak z klasy akordeonu zagrała "Do szopy, hej pasterze". W wykonaniu Kacpra Kłosowskiego usłyszeliśmy "Lulajże Jezuniu" na klarnet. Młodemu artyście akompaniował pan Jacek Wróblewski. Pani Maria Artiemiew akompaniowała duetowi fletowemu Zuzanna Łątkowska, Wiktoria Pawłowska. Uczennice zagrały na flety utwór "Białe Boże Narodzenie". Po popisach uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka. W role postaci biblijnych jak i współczesnych wcielili się młodzi aktorzy z klas IV – VI. Aktorom towarzyszył chór szkolny oraz solistki: Zofia Suchocka, Zuzanna Pawłowska, Hanna Rybicka wszystkie z klasy IV b oraz Amelia Kasprzycka z klasy II a. Część artystyczną przygotowali panie: Sylwia Domżalska, Agnieszka Kasprzycka, Maria Grugiel, Izabela Kamińska, Agnieszka Dembińska, Alina Bączek, Maria Szymankiewicz oraz pan Grzegorz Deredas. Po przedstawieniu życzenia uczniom, nauczycielom, pracownikom i rodzicom złożył Gospodarz Miasta pan Józef Blank oraz Dyrektor Zespołu Szkół pan Zbigniew Domżalski. Ksiądz Kanonik Zbigniew Markowski pobłogosławił wszystkim na najbliższe dni i Boże Narodzenie. W imieniu społeczności uczniowskiej, nauczycieli i pracowników Dyrektor Zespołu Szkół wręczył świąteczne stroiki Burmistrzowi Miasta i Proboszczowi Parafii Św. Tomasza Apostoła.