JESTEM DOBRYM UCZNIEM, KOLEGĄ, SĄSIADEM

W ramach projektu "Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń" 28 listopada 2013 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się apel "Jestem dobrym uczniem, kolegą, sąsiadem". Był on skierowany do uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka. Apel poprowadziła pani Katarzyna Ringwelska, która z wicedyrektor panią Renatą Szwarc wręczyła dyplomy i nagrody laureatom konkursu plastycznego. Pierwsze miejsce w konkursie "Jestem dobrym uczniem, kolegą, sąsiadem" zajęła Kinga Ziółkowska z klasy VI a, drugie miejsce zdobyła Julia Czajkowska z klasy V a, a trzecie Wiktoria Gortatowska z klasy IV b. Z uczniami spotkali się również przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim: sierżant sztabowy Bartłomiej Smarz i sierżant Mateusz Soter. Korzystając z prezentacji multimedialnej panowie policjanci mówili o naruszaniu zasad współżycia społecznego, negatywnym wpływie używek na organizm ludzki oraz różnego rodzaju uzależnieniach. Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali gościom pytania.