MARATON

W ramach programu "Wiecznie zdrowym być – trzymaj formę" 10 kwietnia 2014 roku na kompleksie sportowym "Orlik 2012" przy ulicy Tysiąclecia uczniowie klas czwartych i piątych Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim przebiegli trasę maratonu czyli 42,195 km. Organizatorem sportowej imprezy była pani Anna Gąsiorek – nauczyciel wychowania fizycznego. Do pokonania uczniowie mieli 257 okrążeń boiska i 28 metrów. Bieg rozpoczął o godzinie 9.00 Sebastian Połomski z klasy V a. Piątoklasiści przebiegli 157 okrążeń w czasie 1 godzina 43 minuty i 45 sekund. Setne okrążenie pokonała Manuela Januszewska z klasy V b. Po uczniach klas piątych biegli czwartoklasiści. Ostatnią zawodniczką maratonu była Patrycja Osmańska z klasy IV b. Uczniowie pokonali trasę maratonu w ciągu 2 godzin 52 minut i 6 sekund. Warto wspomnieć, że rekord Polski należący do Henryka Szosta wynosi 2 godziny 7 minut 39 sekund. Podczas maratonu dzieci biegły pojedynczo, w strefie zmian podawały kolejnemu zawodnikowi pałeczkę. Uczestnik maratonu musiał przebiec minimum jedno okrążenie. W tym niecodziennym przedsięwzięciu wzięli udział wszyscy uczniowie klas czwartych i piątych. Każde okrążenie było skrupulatnie odnotowane i zapisane na tablicy. W ramach wspomnianego programu codziennie w czasie dużej przerwy uczniowie pod okiem pań wuefistek: Anny Gąsiorek i Anny Koniecznej aktywnie spędzają czas, poświęcony na odpoczynek. Muzyka i taniec to kolejna propozycja na "trzymanie formy".