DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października 2013 roku w hali Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się uroczystości związane ze świętem polskiej szkoły, z Dniem Edukacji Narodowej. W gali wzięli udział nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy obsługi i administracji. Zgromadzonych zaszczycili swoją obecnością: Sekretarz Urzędu Miasta pan Krzysztof Widźgowski, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Marcin Deja, radni miejscy: pani Mirosława Czernysz, pan Wojciech Kłosowski, pan Zbigniew Ewertowski, pan Kazimierz Zgliczyński, pan Jerzy Szczepański oraz Przewodniczący Rad Rodziców: pani Katarzyna Olęcka i pan Krzysztof Cichocki. Uroczystość poprowadziły panie: Małgorzata Fijałkowska i Sylwia Domżalska. W imieniu Burmistrza Nowego Miasta pana Józefa Blanka głos zabrał pan Krzysztof Widźgowski, w imieniu rodziców wystąpił pan Krzysztof Cichocki. Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski w okolicznościowym przemówieniu podziękował nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji, emerytowanym pracownikom, ciepłe słowa skierował do najmłodszych uczestników uroczystości.  Dyrektor Zespołu Szkół nagrodził nauczycieli, pracowników obsługi i administracji oraz jubilatów. Uczniowie: Mateusz Jędrzejewski, Marta Kotewicz oraz Zofia Suchocka zostali wyróżnieni za udział w "Pikniku Rowerowym" i z rąk Sekretarza Urzędu Miasta otrzymali nagrody. Następnie przed zgromadzoną publicznością wystąpili w części artystycznej uczniowie klasy IV b oraz chór szkolny. Młodych artystów przygotowały panie: Małgorzata Fijałkowska, Sylwia Domżalska i Sylwia Cieszyńska. Po popisach uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusz Korczaka wystąpili uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej I Stopnia. Widzowie wysłuchali duetu na klarnety w wykonaniu Pauliny Szaładzińskiej i pana Jacka Wróblewskiego. Kolejnym punktem programu był występ trio gitarowego w składzie: Marta Zacharska, Marta Żurawska, Anna Bukowska. Uczennice przygotował pan Maciej Gburczyk. Podopieczny pana Andrzeja Kupisa Paweł Żmijewski wykonał utwór na akordeon.