IX POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY DLA DZIECI SZEŚCIOLETNICH "CZUJEMY SIĘ BEZPIECZNIE"

W sobotę 12 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się IX Turniej Wiedzy dla Dzieci Sześcioletnich "Czujemy się bezpiecznie", którego organizatorami byli: Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim, Przedszkole Miejskie w Nowym Mieście Lubawskim oraz Wydział Kultury Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim. Zmagania przedszkolaków obejrzeli goście: Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, pan Kazimierz Grzonkowski ze Starostwa Powiatowego, Komendant Powiatowy Policji młodszy inspektor Mieczysław Wójcik i nadkomisarz Krzysztof Grugiel, kapitan Tadeusz Ruczyński z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, Komendant Straży Miejskiej pan Henryk Kreński, pani Krystyna Kwiatkowska – pielęgniarka, media oraz opiekunowie startujących zespołów. Główne cele turnieju to: przypomnienie zasad poruszania się po drogach, utrwalenie podstawowych znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej, uporządkowanie i poszerzenie wiadomości na temat zagrożeń, właściwego zachowania się dziecka w kontaktach ze zwierzętami oraz integracja dzieci i wdrażanie ich do zdrowej rywalizacji. Koordynatorkami turnieju były panie: Maria Grugiel ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka oraz Anna Zaciera z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Mieście Lubawskim. Po powitaniu goście i uczestnicy konkursu obejrzeli przedstawienie słowno-muzyczne "Bezpieczna droga" przygotowane przez uczniów klasy IV Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka pod kierunkiem pani Sylwii Cieszyńskiej. Następnie ogłoszono wyniki II Miejskiego Konkursu Plastycznego "Jestem bezpieczny". Nagrody ufundował i wręczył Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank. Pierwsze miejsce zdobyła Julia Lewandowska ze Szkoły Podstawowej Nr 2, drugie miejsce zajęła reprezentantka Przedszkola Miejskiego Maja Aramowska, a trzecie Małgorzata Zielińska ze Szkoły Podstawowej Nr 1. Komisja konkursowa wyróżniła: Juliusza Buchę i Igora Kotłowskiego z Przedszkola Miejskiego oraz Antoniego Suchockiego, Paulinę Łach i Paulinę Wiśniewską ze Szkoły Podstawowej Nr 2. Następnie zespoły przystąpiły do wykonania ośmiu  zadań konkursowych. Po podsumowaniu punktacji pierwsze miejsce i Puchar Starosty Nowomiejskiego zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka, drugie miejsce i Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej zdobył Zespół z Przedszkola Miejskiego. Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego za zajęcie trzeciego miejsca zdobyła drużyna z Kurzętnika. Na czwartym miejscu uplasował się zespół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II , piąte miejsce zajął team z Boleszyna, a szóste z Radomna. Fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim, Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego, Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim, Rada Rodziców Przedszkola Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim, Komendant Straży Pożarnej i Komendant Straży Miejskiej w Nowym Mieście Lubawskim.