"MAM TALENT"

28 lutego 2013 roku w salce korekcyjnej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się konkurs "Mam talent". Głównym organizatorem artystycznej imprezy przeznaczonej dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka była pani Magdalena Domżalska. W konkursie, który poprowadziła pani Małgorzata Fijałkowska wzięło udział 36 uczniów. Swoje talenty zaprezentowali nie tylko soliści, ale również duety i zespoły. Widzowie oraz jurorzy obejrzeli 26 prezentacji. W konkursie przeważali ci, którzy prezentowali umiejętności wokalne, choć były również tańce, magiczny pokaz, gra na flecie poprzecznym, recytacja wiersza, gra na gitarze, pokaz taekwondo, duet fortepianowy, pokaz gimnastyczny, występ cyrkowy oraz taniec ze wstążką. Okazało się, ze w naszej szkole jest wielu utalentowanych uczniów. Komisja konkursowa w składzie: pani Magdalena Domżalska, pani Sylwia Cieszyńska oraz pani Katarzyna Gross-Nowińska przyznała uczennicy klasy III a Kornelii Szymankiewicz Grand Prix za przepiękny pokaz cyrkowy. Jury przyznało dwa pierwsze miejsca. Otrzymały je Klaudia Jakielska za pokaz gimnastyczny oraz grupa taneczna w składzie: Zofia Suchocka, Manuela Januszewska, Wiktoria Mundt, Maja Grabowska, Sandra Januszewska. Duet fortepianowy: Olga Wyrzykowska, Natalia Masłowska oraz Zuzanna Łątkowska za grę na flecie poprzecznym i recytację wiersza zajęły drugie miejsce. Jury przyznało również dwa trzecie miejsca. Za piękne występy wokalne otrzymały je Iga Neumann oraz Emilia Bartnicka. Komisja konkursowa wyróżniła: Wiktorię Kowalska za grę na gitarze, Alicję Kremską za śpiew, Agatę Gurzyńską za śpiew, Paulinę Moczadło również za śpiew oraz Karinę Machcińską i Matyldę Łątkowską za pokaz taekwondo. Wszystkim laureatom i uczestnikom "Mam talent" gratulujemy. Zachęcamy uczniów naszej szkoły do rozwijania swoich umiejętności i talentów.