SPRZĄTANIE ŚWIATA - "KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ... NIE ŚMIECĘ"

Tradycyjnie we wrześniu wszyscy, którzy kochają, lubią i szanują… przyrodę ruszyli, aby wziąć udział w akcji "Sprzątanie świata – Polska". Jak co roku do akcji organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację "Sprzątanie świata – Polska" przystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim. Głównym celem "Sprzątania świata" jest edukowanie i zachęcanie do nie śmiecenia do troski o ziemię, drzewa, zwierzęta, wodę itd. Dzięki temu przedsięwzięciu skorzystają nie tylko ziemia, drzewa i zwierzęta, ale także my, ponieważ czysty las to wspaniała okazja na cudowny, jesienny spacer, odpoczynek i ukojenie. Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie sprzątali północną część Nowego Miasta. Zaopatrzeni w rękawice i worki porządkowali między innymi okolicy ulic: Grunwaldzkiej, Tysiąclecia, Sadowej, Klasztornej, Mszanowskiej oraz tereny przy byłym torowisku. Koordynatorem szkolnej akcji była pani Anna Gąsiorek – nauczyciel wychowania fizycznego.