PIŁKARSKIE ROZGRYWKI

Piłkarze ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim w pierwszej połowie października uczestniczyli w dwóch imprezach sportowych. 10 października podopieczni nauczyciela wychowania fizycznego pana Dawida Derkowskiego wzięli udział w ćwierćfinale wojewódzkim "Moje Boisko Orlik 2012". Drużyna w składzie: Jakub Rochewicz, Igor Shepetun, Kajetan Jaroszek, Patryk Raszkowski, Michał Kardela, Szymon Szczepański, Tymoteusz Kobylski zajęła III miejsce, wyprzedziły ją zespoły z Ostródy i Iławy. Z kolei 11 października 2012 roku na kompleksie sportowym "Orlik 2012" przy ulicy Tysiąclecia w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych Klas V i VI. Organizatorem turnieju był Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski oraz działający w Szkole Podstawowej Nr 2 Uczniowski Klub Sportowy "Sokół", prowadzony przez pana Dawida Derkowskiego. Do turnieju zgłosiło się pięć sześcioosobowych drużyn, które rozegrały mecze systemem "każdy z każdym". Walka była wyrównana, a licznie zgromadzeni kibice gorąco dopingowali swoje drużyny. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bratianie, II miejsce zdobył team FC Słomki ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim, na III miejscu uplasował się zespół FC Barcelona ze Szkoły Podstawowej Nr 2. Zawodnicy z najlepszych drużyn otrzymali medale.