PROGRAM REGIONALNY "TU JEST MOJE MIEJSCE" - SPOTKANIE Z REGIONALISTĄ PANEM KRZYSZTOFEM KLINIEWSKIM

W ramach realizacji Programu Regionalnego "Tu jest moje miejsce" uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią panią Marią Szymankiewicz zaprosili pana Krzysztofa Kliniewskiego, który jest regionalistą, interesuje się kulturą i zwyczajami ludzi mieszkających na ziemi nowomiejskiej. Gość zaprezentował trzecioklasistom ogromną kolekcję zdjęć i widokówek. Historyczna i bardzo cenna kolekcja pana Krzysztofa przedstawiała Nowe Miasto Lubawskie oraz nowomieszczan w różnych codziennych sytuacjach życiowych w ubiegłym stuleciu. Na prezentowanych zdjęciach dzieci oglądały budynki, które obecnie nie istnieją. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz wózków dziecięcych. W kolekcji pana Kliniewskiego są również zdjęcia przedszkolaków i uczniów z Nowego Miasta Lubawskiego. Trzecioklasiści oglądali z ogromnym zainteresowaniem stroje i fryzury swoich rówieśników sprzed kilkudziesięciu lat. Spotkanie było również okazją do przypomnienia historii grodu nad Drwęcą. Pan Krzysztof Kliniewski udostępnił szkole zdjęcia Nowego Miasta Lubawskiego, z których w holu Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim zorganizowano piękną wystawę.

Serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi Kliniewskiemu za wspaniałą lekcję historii oraz za udostępnienie zdjęć z prywatnej kolekcji.