KONKURS O TYTUŁ "RACHMISTRZA SZKOŁY"

W ramach realizacji projektu "Z matematyką na sportowo" odbył się po raz trzeci konkurs indywidualny o tytuł "Rachmistrza Szkoły". Koordynatorem całego przedsięwzięcia jest nauczyciel matematyki pani Małgorzata Potomska. W konkursie wzięło udział 22 uczniów z klas IV – VI Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Dla pięciorga najlepszych organizatorzy przygotowali dyplomy i nagrody rzeczowe.  Zadaniem każdego uczestnika było wykonanie w najkrótszym czasie obliczeń dostosowanych odpowiednio do poziomu klasy IV, V, VI. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy etap był w formie pisemnej. Do drugiego etapu zakwalifikowało się ośmioro uczniów z najwyższymi wynikami uzyskanymi w etapie pierwszym. Miano "Rachmistrza Szkoły" uzyskał Miłosz Klarowski z klasy V b. Wykonał obliczenia w najkrótszym czasie i popełnił najmniej błędów. Na drugim miejscu uplasowała się Anna Przybylska również z klasy V b, a trzecie miejsce zajął Krzysztof Szymankiewicz z klasy VI b. Komisja konkursowa w składzie: pani Małgorzata Potomska, pani Renata Szwarc oraz pani Edyta Rogozińska przyznała wyróżnienia Natalii Ewertowskiej z klasy VI a, Wiktorii Mundt z klasy V b, Wiktorowi Dąbrowskiemu z klasy V a, Zuzannie Łątkowskiej z klasy V b oraz Pawłowi Nadarzyńskiemu z klasy IV b.