PODSUMOWANIE PROJEKTU "Z MATEMATYKĄ NA SPORTOWO"

5 kwietnia 2013 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się podsumowanie projektu "Z matematyką na sportowo". Stworzenie uczniom zainteresowanych matematyką szansy na konfrontacje swoich możliwości z możliwościami innych uczniów poprzez udział w konkursach i turniejach, kształcenie przeświadczenia o ważności i przydatności wiedzy matematycznej w życiu codziennym to tylko niektóre z celów projektu. W przedsięwzięciu, którego koordynatorem była pani Małgorzata Potomska wzięli udział uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka. Na początku apelu wystąpili podopieczni pani Katarzyny Gross-Nowińskiej czyli aktorzy z kółka teatralnego "Krople". Dyrektor Zespołu Szkół pan Zbigniew Domżalski wręczył Finaliście Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki Krzysztofowi Szymankiewiczowi zaświadczenie potwierdzające wysoki wynik ucznia w konkursie. Gratulacje otrzymała również pani Renata Szwarc za przygotowanie ucznia do udziału w konkursie. W ramach realizacji projektu odbyły się: podchody matematyczne, nocne łamanie głowy, konkurs o tytuł "Rachmistrza Szkoły", turniej matematyczno-sportowy. Wszyscy uczniowie wykonywali słowniki pojęć z zakresu geometrii, poznawali myślicieli: Archimedesa, Pitagorasa, Euklidesa, Talesa, Newtona i Kartezjusza. Rachmistrzem Szkoły został Miłosz Klarowski z klasy V b. W Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" wzięło udział 37 uczniów. Laureatkami konkursu na wykonanie latawca w kształcie deltoidu zostały Zuzanna Moczadło z klasy V b i Kinga Smarzyk z klasy VI c. Z kolei Olga Gołębiowska wygrała konkurs na wykonanie plakatu o rekordach sportowych. Nauczyciele matematyki wyróżnili w kategorii klas VI Kingę Smarzyk za budowanie zadań tekstowych. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody, które ufundowało Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Laureaci konkursów otrzymali Puchary Dyrektora Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Wszyscy uczniowie klas IV – VI zostali nagrodzeni miesięcznym bezpłatnym dostępem do Matlandii, która jest stroną Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego zawierającą zadania interaktywne z matematyki dla szkoły podstawowej.

Koordynator projektu "Z matematyką na sportowo" pani Małgorzata Potomska serdecznie dziękuje dyrekcji szkoły za pomoc i wsparcie oraz nauczycielom za włączenie się do organizacji i realizacji przedsięwzięcia.