KONKURS MUZYCZNY "ŚPIEWAMY KOLĘDY I PASTORAŁKI"

11 grudnia 2012 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się konkurs muzyczny "Śpiewamy kolędy i pastorałki". Do konkursu przystąpili najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka. Dzieci z klas I – III rywalizowały w dwóch kategoriach. Komisja konkursowa oceniała wykonanie kolęd i pastorałek w języku polskim oraz w języku angielskim. Jury w składzie: Maria Taranowska, Hanna Kwiatkowska, Katarzyna Ringwelska za wykonanie kolędy w języku polskim przyznało pierwsze miejsce Idze Neumann z klasy II b, II miejsce otrzymała Klaudia Jakielska z klasy II a, a trzecie miejsce zajęła Olga Brodzik z klasy I b. Za wykonanie kolędy w języku angielskim I miejsce zdobyła Milena Szczepańska z klasy III a, II miejsce zajęły Wiktoria Kowalska z klasy III b oraz Julia Kowalska z tej samej klasy, na trzecim miejscu uplasowała się uczennica klasy II b Patrycja Chmielewska.