I FESTIWAL PIOSENKI I HUMORU "WIECZNIE ZDROWYM BYĆ"

16 maja 2013 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej odbył się I Festiwal Piosenki i Humoru. Był on zorganizowany w ramach projektu edukacyjno-profilaktycznego "Wiecznie zdrowym być", którego koordynatorem jest pani Małgorzata Potomska. Przed komisją konkursową wystąpili soliści i aktorzy z klas IV-VI Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Jury w składzie: pani Magdalena Domżalska, pani Katarzyna Gross-Nowińska i pani Mirosława Nowakowska w kategorii scenka o tematyce prozdrowotnej przyznało pierwsze miejsce uczennicom: Alicji Kremskiej i Aleksandrze Wiśniewskiej z klasy IV a, drugie miejsce zajęły: Małgorzata Dąbrowska, Dominika Świątkowska, Oliwia Karbowska i Katarzyna Wiergowska  z klasy IV b, trzecie miejsce zajęli chłopcy z klasy V b: Marcel Jaroszewski, Szymon Szczepański, Wojciech Chudzikowski, Jakub Lewandowski, Filip Przeradzki. W kategorii piosenka prozdrowotna pierwsze miejsce zdobyła Angelika Adamska  z klasy V a, drugie miejsce zajęła Klaudia Jacuńska z klasy V b, na trzecim miejscu uplasowała się Wiktoria Jabłońska z klasy V b.