WYSTAWA PRAC JÓZEFA ZBIGNIEWA POLAKA

2 września 2011 roku uczniowie nowomiejskich szkół uczestniczyli w spotkaniu ze znanym artystą, architektem i rysownikiem panem Józefem Zbigniewem Polakiem i obejrzeli wystawę "Nowe Miasto, by stało się piękniejsze". W spotkaniu, które odbyło się w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim wzięli udział uczniowie klasy VI c wraz z wychowawczynią panią Mirosławą Nowakowską. Zebranych powitał autor wystawy, który poprosił Księdza Proboszcza Zbigniewa Markowskiego o błogosławieństwo i wspólną modlitwę. Głos zabrali również pan Józef Blank Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego, pani Ewa Dembek Starosta Powiatu Nowomiejskiego, pan Walenty Rudnicki powiatowy konserwator zabytków, pan Kazimierz Konicz Wójt Gminy Grodziczno. Pan Józef Polak od kilkudziesięciu lat swoją twórczością promuje Nowe Miasto Lubawskie i powiat nowomiejski. Jest mieszkańcem Warszawy, ale wiele czasu spędza w pobliskich Lekartach. Artystę fascynują zabytki Nowego Miasta Lubawskiego, architektura i historia naszego regionu, przydrożne kapliczki. Spotkanie z panem Józefem Polakiem było dla uczniów wspaniałą lekcją historii regionu, historii sztuki a przede wszystkim lekcją patriotyzmu.