TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH DLA KLAS V i VI "PRZED EURO 2012"

W środę 30 maja 2012 roku o godzinie 14.00 kilka dni przed rozpoczęciem Piłkarskich Mistrzostw UEFA "Euro 2012" na nowomiejskim kompleksie sportowym "Orlik 2012" przy ulicy Tysiąclecia odbył się Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych dla Klas V i VI. Organizatorem turnieju był Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim pan Zbigniew Domżalski oraz działający w zespole Uczniowski Klub Sportowy "Sokół", którego opiekunem jest pan Dawid Derkowski. Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn: Sokół 1, Iskra, PBD, FC Polanki, Sokół 2, Jamielnik. Drużyny grały w 6 osobowych zespołach (5+ bramkarz). Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach po trzy drużyny. Cały turniej odbywał się pod okiem licznych kibiców, którzy dopingowali swoje drużyny. Na najlepsze drużyny czekały medale oraz indywidualne nagrody ufundowane przez Urząd Miejski z projektu: "Upowszechnianie Sportu wśród Dzieci i Młodzieży". Najlepszym bramkarzem imprezy został Paweł Chudziński z PBD, natomiast najlepszym zawodnikiem Paweł Pruchniewski z Sokołów, a miano najlepszego napastnika otrzymał Artur Wałaszek z Jamielnika. Turniej wygrała reprezentacja Jamielnika, na II miejscu uplasowała się drużyna Sokoły 1, III miejsce zajął team PBD, IV miejsce zdobyły zespół FC Polanki oraz Sokół 2, na V miejscu uplasowała się drużyna Iskra.