SUKCES MŁODYCH MATEMATYKÓW

Do etapu wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie zakwalifikowało się troje uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim. 25 lutego 2012 roku przystąpili oni do ostatniego etapu konkursu. Podopieczni nauczyciela matematyki pani Małgorzaty Potomskiej osiągnęli ogromny sukces. Jakub Buko z klasy VI a został laureatem, natomiast Michalina Ziółkowska z klasy VI c finalistką konkursu. Uczennicy do otrzymania miana laureata zabrakło jednego punktu. Zgodnie z regulaminem Jakub Buko jako laureat konkursu wojewódzkiego jest zwolniony z pisania sprawdzianu szóstoklasisty i jednocześnie otrzymuje od komisji egzaminacyjnej maksymalną ilość punktów. W niespełna pięcioletniej historii szkoły Jakub jest pierwszym laureatem, a Michalina pierwszą finalistką konkursu wojewódzkiego. Serdecznie gratulujemy sukcesu uczniom oraz pani Małgorzacie Potomskiej.