PROGRAM REGIONALNY "TU JEST MOJE MIEJSCE" - SPOTKANIE Z DYREKTOREM ZESPOŁU SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

Kolejne zadanie związane z realizacją Programu Regionalnego "Tu jest moje miejsce" poświęcone było obchodom Dnia Edukacji Narodowej. 17 października 2011 roku odbyło się spotkanie wychowanków pani Marii Szymankiewicz -  uczniów klasy II a z Dyrektorem Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim panem Zbigniewem Domżalskim.  Pan dyrektor pokazał dzieciom zdjęcie, które zostało zrobione wtedy, kiedy sam był przedszkolakiem. Gość opowiadał uczestnikom spotkania o swojej karierze szkolnej i sportowej. Już w szkole podstawowej wiedział, że zostanie nauczycielem, a jego pasją był sport – trenował siatkówkę. Jako młody człowiek skończył Akademię Wychowania Fizycznego w Gdańsku, jest nie tylko nauczycielem, ale i trenerem. Podopieczni pana dyrektora odnosili sukcesy w lekkiej atletyce. W czasie rozmowy okazało się, że w szkole podstawowej pan dyrektor podobnie jak wychowawczyni grał, śpiewał i tańczył w zespole "Iskierki". Gość opowiadał również o swoich podróżach, zwiedził wiele państw Europy, Stany Zjednoczone oraz Egipt. Drugoklasiści mieli okazję obejrzeć dużo ciekawych zdjęć z wojaży gościa. W trakcie spotkania uczniowie zadawali panu dyrektorowi pytania, dotyczyły one pracy, współpracy z nauczycielami, nauczania, relacji z uczniami, zarządzania szkołą… Były też pytania nie związane z pracą, a dotyczyły ulubionego zespołu, aktora czy potrawy. Dzieci uzyskały odpowiedzi na zadane pytania, spotkanie zakończył słodki poczęstunek, a pan dyrektor wrócił do swoich codziennych zajęć.