SPEKTAKL "W PUŁAPCE CYWILIZACJI"

17 stycznia 2012 roku uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim udali się autokarem do Brodnicy, aby obejrzeć spektakl teatralny "W pułapce cywilizacji". Sztukę wystawił na deskach Brodnickiego Domu Kultury Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Źródłami i inspiracjami do powstania przedstawienia były między innymi powieści Edmunda Niziurskiego "Sposób na Alcybiadesa", Kornela Makuszyńskiego, "Szatan z siódmej klasy". "W pułapce cywilizacji" to trzymający w napięciu spektakl, łączący nowoczesność przekazu w formie multimedialnej projekcji z dowcipnymi dialogami i sytuacjami. W przedstawieniu  wystąpiło czworo aktorów. Opowiedziana ze sceny historia współczesnych nastolatków wyraźnie pokazuje, jak beztroskie i nieumiejętne korzystanie z najnowszych osiągnięć techniki może doprowadzić do niebezpiecznych, wręcz tragicznych sytuacji. Bohaterowie spektaklu, którzy nie wyobrażają sobie życia bez elektronicznych ułatwień i gadżetów, pozbawieni ich, stają się bezradni. Sztuka jest odpowiedzią na wiele pytań. Zamiarem twórców spektaklu była próba pokazania rzeczywistości, w której wygrywają cenne, ponadczasowe wartości i właściwe kontakty międzyludzkie.