APEL PODSUMOWUJĄCY PROJEKT "KWIECIEŃ MIESIĄCEM ZDROWIA"

W kwietniu uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim realizowali zadania związane z projektem "Kwiecień miesiącem zdrowia". 17 maja 2012 roku w hali sportowej szkoły zgromadzili się uczniowie klas IV – VI. Apel poprowadziła pani Małgorzata Potomska, która była koordynatorem całego projektu. Tego dnia gościliśmy panią Ewę Pielak - Prezes Zarządu Rejonowego PCK oraz panią Krystynę Kwiatkowską – członka komisji rewizyjnej Oddziału Rejonowego PCK. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, która stanowiła podsumowanie wszystkich działań. W ramach projektu powstały tablice informacyjne na temat zdrowia, odbyły się zawody sportowe – piłka nożna i serwoobieg, prezentacje związane z oceną postawy ciała, wyjazd na pływalnię, zajęcia nordic walking – wspólny marsz po zdrowie rodziców, uczniów i nauczycieli, konkurs plastyczny "Wiem, co robić by być zdrowym". Organizatorkami tych przedsięwzięć były panie: Hanna Kwiatkowska, Anna Konieczna, Anna Gąsiorek, Katarzyna Ringwelska, Magdalena Domżalska. Na terenie szkoły SK PCK przeprowadziło akcję ulotkową promującą picie wody. Do picia wody zachęcali również uczniowie podczas szkolnej dyskoteki. Działaniami związanymi z projektem był udział szkolnej drużyny PCK w powiatowym turnieju udzielania pierwszej pomocy, w którym zajęliśmy III miejsce oraz zbiórka monet. W powiatowym konkursie "Gorączka złota" nasza szkoła zajęła III miejsce, a w konkursie "Na największego zbieracza złota" uczeń Jakub Orzechowski zajął II miejsce. W apelu wystąpiły z piosenkami o tematyce zdrowotnej podopieczne pani Magdaleny Domżalskiej: Marta Pełka, Emilia Bartnicka, Milena Szczepańska oraz trio "Stokrotki" (Zofia Suchocka, Zuzanna Pawłowska  oraz Hanna Rybicka). Z kolei uczniowie klasy V a pod kierunkiem pani Mirosławy Nowakowskiej przygotowali przedstawienie składające się z trzech scenek promujących zdrowy styl życia.