XXX KONKURS RECYTATORSKI "SPOTKANIA Z POEZJĄ"

25 kwietnia 2012 roku w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim odbył się XXX Konkurs Recytatorski "Spotkania z poezją". W przeglądzie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim. Wystąpili oni w dwóch kategoriach wiekowych. Uczestników konkursu oceniało trzyosobowe jury w składzie: Agnieszka Cejmer z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Ewelina Niścigorska-Bojarska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Mieście Lubawskim oraz Mirosława Nowakowska z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Komisja konkursowa oceniając młodych recytatorów kierowała się następującymi kryteriami: dobór utworu, dykcja, interpretacja, ogólne wrażenie. W kategorii klasy I – III drugie miejsce zdobyła Kornelia Szymankiewicz. W Rejonowym Konkursie Recytatorskim "Spotkania z poezją", który odbędzie się 14 maja 2012 roku w Lubawie wezmą udział dwie uczennice naszej szkoły. Do kolejnego etapu konkursu nominowano Kornelię Szymankiewicz z klasy II a oraz Olgę Gołębiowską z klasy V c.