II TURNIEJ ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA

12 i 13 września 2011 roku kompleks sportowy "Orlik" przy Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim gościł młodych piłkarzy z nowomiejskich szkół podstawowych i gimnazjum. Podobne Turnieje Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska odbyły się również na boiskach "Orlik" w sąsiednich gminach. 12 września 2011 roku rywalizowali chłopcy. Mecze rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych. W pierwszej kategorii 10 – 11 lat (roczniki 2000 – 2001) I miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Mieście Lubawskim, II i III miejsce wywalczyły drużyny z naszej szkoły "Chempiony" i "Sokoły". W drugiej kategorii 12 – 13 lat zmagali się uczniowie klas szóstych oraz pierwszych gimnazjum (rocznik 1998 – 1999). Dwa czołowe miejsca zdobyły drużyny chłopców z nowomiejskiego gimnazjum, III miejsce zajęła drużyna "Danonki" ze Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Do podobnej rywalizacji doszło 13 września 2011 roku między dziewczętami. W obu kategoriach wygrały drużyny dziewcząt Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Mieście Lubawskim. W kategorii starszej na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny z naszej szkoły "Sokoły" reprezentujące klasę VI a, "Fasolki" z klasy VI b i "Danonki" z klasy VI c. Zwycięskim drużynom wręczono puchary, a wszystkim uczestniczącym teamom dyplomy. Każdy zawodnik turnieju otrzymał upominek od sponsora – koszulkę "Orlik". W czasie rozgrywek na boisku panowała miła i serdeczna atmosfera, wszyscy sportowcy zachowywali się fair play.