NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

93 lata temu 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska wróciła na mapy Europy. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej zgromadzili się uczniowie szkoły podstawowej, aby wziąć udział w tej szczególnej dla wszystkich Polaków uroczystości. Apel rozpoczął Mazurek Dąbrowskiego. Przed zgromadzoną publicznością wystąpili uczniowie klas IV – VI, którzy recytowali utwory patriotyczne oraz wystawili krótką inscenizację. Młodych artystów przygotowały panie: Monika Lendzion, Katarzyna Golder, Edyta Rogozińka. Piękne teksty przeplatane były piosenkami i pieśniami w wykonaniu solistów: Oliwii Olęckiej, Marty Pełki, Jakuba Rochewicza, Hanny Rybickiej oraz Alicji Kremskiej. Wystąpił również tercet "Skowronki" z klasy II a w składzie: Marta Kotewicz, Milena Szczepańska, Emilia Bartnicka oraz laureat IV Międzywojewódzkiego Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Nowym Mieście Lubawskim kwartet "Słowiki", który tworzą: Oliwia Olęcka, Marta Pełka, Jakub Rochewicz i Klaudia Nadolska. Zespoły, solistów jak i odświętną, przepełnioną patriotycznym nastrojem dekorację przygotowała pani Magdalena Domżalska. Montaż słowno-muzyczny obejrzeli również nasi goście – podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim, którzy przybyli do naszej szkoły pod opieką swoich wychowawców i kierownika placówki pani Kariny Leliwy. Od 7 listopada w holu szkoły udostępniona była wystawa ze zdjęciami, informacjami, książkami i publikacjami, związanymi ze Świętem Niepodległości. Prezentację przygotowały panie: Edyta Rogozińska i Hanna Kwiatkowska.